Home

Televizioni top channel tiranë

Top Channel TV Albania - Lajmet e fundit minute pas minute

 1. After the fall of the communist system, Albania's TV frequencies started to be filled by a variety of Western broadcasters: from RAI to CNN International. In 2002, the practice was partially discontinued as Parliament passed a law outlining protective measures for the Albanian broadcasting industry.
 2. Televizioni SOT7, Πόγραδετς. Αρέσει σε 25.189 · 2.258 μιλούν γι' αυτή τη Σελίδα. SOT7 është nje kanal televiziv rajonal i themeluar në 1998 në..
 3. Get Smart me Steve Carrell dhe Anne Hathaway në rolet kryesore
 4. Rreth 200 artistë të filmit shqiptar,atij filmit të ish-Kinostudios Shqipëria e Re që ne ende …
 5. Ilaçet pa TVSH, kaos në farmaci - Top Channel Albania - News - Lajm

Radio Televizioni Shqiptar (English: Albanian Radio and Television - RTSH) is the public broadcaster of Albania, founded in 1938 in Tirana.. RTSH runs two digital television stations RTSH 1 and RTSH 2 (formerly known as TVSH and TVSH 2, standing for Televizioni Shqiptar), . It runs 2 DVB-T2 multiplexers, one national with the RTSH channels and the second one for local channels Televizioni i njohur gjerman, ZDF ka transmetuar një dokument për mafien shqiptare, të cilën televizioni e konsideron më të frikshmen në botë.Mafia shqiptare është një nga organizatat kriminale më të frikshme në botë. Armët, trafiku njerëzor dhe dr Top Channel Tirana, Albania Albanian. News . Vizion Plus Tirana, Zjarr TV Yzberisht, Albania Albanian. News . RTSH sport Tiranë, Albania Albanian. Sports . Ora News Tirana, Albania Albanian. News . TVSH , Albania Albanian. TV Stations from Albania on your computer or in your personal device (iphone android ipad tablet)

Borxhet e Top Channel kompromentojnë 'Raiffeisen Bank' dhe një gjykatës në Tiranë 13 July, 2018 Një kompani furnitore ka paditur Top Channel për një borxh prej afro 47 milionë lekësh, por pamundësia e televizionit për të bërë pagesën ka çuar në kompromentimin e bankës 'Raiffeisen' dhe gjykatësit Ervin Pollozhani The interval signal of Radio Tirana during this period was the first few bars of the Albanian revolutionary song With a Pickaxe in One Hand and a Rifle in the Other (Albanian: Në njërën dorë kazmën në tjetrën pushkën). This song also served as the signature tune of Radio Tirana's foreign language broadcasts. The pickaxe and rifle were part of the logo of Albanian Radio-Television during this period, and can be seen in the above photograph. Allegations of bias in reporting have remained throughout the long history of RTSH. Critics and observers of the institution suggest that it leans towards the government's agenda and conclude that it unsuccessfully tries to reinvent itself as an independent public broadcaster.

Largimi i Delinda Dishës nga Top Channel po diskutohet së shumti në media pas deklaratës së Salsano Rrapit, se ajo iku fshehurazi. Aktorja kaloi papritur në Klan për t'u bërë pjesë e programit që do të drejtohet nga Marina Vjollca, ndërkohë që nuk nguroi ti kthejë përgjigje Salsanos TË FUNDIT. 17:24 Jetë/Stil Arbana Osmani sqaron largimin nga televizioni: Turp për Top Channel; 17:09 Kryesore Askush s'do hyjë në BE dhe USA nëse bllokon zgjedhjet, ish-kryebashkiaku tallet keq me Ramën: Kush i bën këto do; 16:57 Kryesore Italiani viziton Shkodrën dhe i vë të gjithë në alarm, fotoja e tij po thyen rrjetin; 16:47 Kryesore Bindjes Demokratike i ndodh e. Political programming predominated during this period. Features included Marxism-Leninism – an Ever-Young and Scientific Doctrine and Socialism and the Youth. The feature Leafing Through the Marxist-Leninist Press reviewed the journals of foreign communist parties allied to the Albanian Party of Labour. Other programs included Introducing You To Albania, Leafing Through Our Listeners' Letters, Culture and Art in Socialist Albania and The Song of Our Life. Radio Tirana also presented irregular programs of revolutionary music from around the world, while the programme What We Saw in Socialist Albania offered interviews with foreign visitors to Albania. Top Channel; Top Channel Televizioni kombëtar pakistanez është sulmuar nga protestuesit anti-qeveritarë në Islamabad dhe për rrjedhojë ka dalë jashtë transmetimit. Një konflikt mes dy drejtuesish taksish ka ndodhur në Tregun Elektrik në Tiranë mëngjesin e së hënës Ndiqni televizionin A1 Report Live. Televizioni A1 report ju mundeson te ndiqni lajmet me te fundit nga Shqiperia, rajoni dhe bota

Antena Tv, Shkodra, Shkodër, Albania. 11K likes. Antena TV është një televizion kombëtar i pavarur, sinjali i të cilit shtrihet pothuajse në të gjithë veriun e Shqipërisë si: Shkoder, M.Madhe, Vau -.. Në emisionin Dua të të bëj të lumtur nën moderimin e Arbana Osmanit, mbrëmjen e kaluar pjesë e programit u bë Sano, e moshuara që prej 10 vitesh kishte humbur kontaktet me të bijën. Dëshira më e madhe e Sanos ishte që ta takonte edhe njëherë të bijën përpara se të ndërronte jetë. Vetëm 14 [ Top Channel, në ora 21:00, transmeton emisionin javor, Shqip me Rudina Xhungan e cila këtë të hënë diskuton me mazhorancën për zgjidhjen e situatës politike në Shqipëri. Pas lajmeve, shfaqet filmi Havana, me Robert Redford në rolin kryesor. Klan TV, në ora 20:05, transmeton Kutinë e fundit Radio Televizioni Shqiptar (English: Albanian Radio and Television – RTSH) is the public broadcaster of Albania, founded in 1938 in Tirana. Sikundër të gjithë ekipet e tjera, edhe Vllaznia është rikthyer në stërvitje, pas ndërprerjes më …

RTSH owns and operates a vast number of transmitter sites throughout the country such as the Fushe Dajt and Dajt 1613m stations at Mount Dajt in the periphery of Tirana. As such, a number of Western radio and TV broadcasters lease the sites to broadcast their own feeds since the 1990s. Up to the early 2000s, the journalistic field was represented by experienced iconic personalities such as news anchors Tefta Radi, Roland Roshi, Arben Kamberi, Reiz Çiço, and Arben Mevlani, while TVSH journalists are known for commanding a clear spoken Albanian language. RTSH also covers daily and special proceedings of the Parliament of Albania. Top Channel • Casting Aplikoni Tani në TË GJITHË PËR NJË Audicionet e Fëmijëve DUA TË TË BËJ TË LUMTUR Ne jemi gati ti bëjmë realitet. +355 (0) 42258444 ose shkruaj ne [email protected] dhe behu protaginst i emisionit me te ri te Top Channel DUA TE TE BEJ TE LUMTUR Portali Albeu ka publikuar sot lajmin se biznesmeni Shefqet Kastrati ka arritur marrëveshje për blerjen e Top Channel, duke u bazuar në burime brenda Top Channel të cilët kishin konfirmuar për Albeu-n se tashmë marrëveshja ishte arritur dhe kishin ngelur vetëm disa detaje ligjore për përmbylljen e marrëveshjes

Borxhet e Top Channel kompromentojnë 'Raiffeisen Bank' dhe

Shiko Live Top-Channel. Top-Channel Live, Prisni disa sekonda deri sa te karikohet faqja Stafi. <object type=application/x-shockwave-flash height=300 width. 3,022 Likes, 100 Comments - Top Channel (@topchannelalbania) on Instagram: Lëkundjet e tërmetit ndjehen edhe në #TopChannel, në studion e @neshtepinetone. #tchlajme #tërme

Shqipëri- Prej kohësh dy televizionet kombëtare, Top Channel dhe TV Klan, janë një konkurrencë të fortë për programacionin, investimet dhe burimet njerëzore. Top Channel, në një spot të bërë publik ditët e fundit thotë se ka 33 emisione të reja për këtë sezon që ka nisur në shtator, ndërsa TV Klan ka paraqitur disa spektakle [ Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) (English: Albanian Radio and Television) is the public broadcaster of Albania, founded in 1938 in Tirana.. RTSH runs three television stations called Televizioni Shqiptar, two digital television stations, and three radio stations using the name Radio Tirana.In addition, four regional radio stations serve regionally. The international radio service broadcasts. Another typical TVSH production is the Green Space (Hapesire e Blerte) agricultural show, a long lasting programme entirely dedicated to the Albanian agricultural scene and countryside.

BLLOKOHET AUTOSTRADA ELBASAN - TIRANË - YouTub

RTSH has dominated the Albanian broadcasting field up to the mid-1990s, a period when privately owned radio and TV stations started to occupy the vast empty Albanian frequencies resulting in a gradual brain-drain. Lured by higher wages and not only, numerous experienced journalists and employees left RTSH for the new media outlets. For instance, Albania's current popular political talk shows such as Opinion by Blendi Fevziu (formerly E Diela Debat) or Fokus by Robert Papa can track their beginnings at RTSH. Despite the brain-drain, the institution has held a leader's position in the production of programs pertaining to civics, education and science. During the 1970s, the station broadcast to Europe on 1214 kHz, causing interference problems for the British BBC Radio One on the same frequency. During the 1980s and early 1990s the international service was broadcast on 1395 kHz (along with various short wave frequencies) and was received throughout Europe during the evening and through the night. Radio Tirana also upset many amateur radio operators in Europe by operating transmitters in the 7 MHz (40 metre) amateur band. The international radio service broadcasts radio programmes in Albanian and seven other languages via Internet Radio, Radio on the Satellite and on OTT with an App for both iOS and Android. Medium wave (AM) and short wave broadcasts were switched off in 2017. (SW).[1] The international television service via satellite RTSH Sat (former TVSH Sat) was launched in 1993 and is aimed at Albanian-speaking communities in Kosovo, Serbia, Macedonia, Montenegro, and northern Greece, plus the Albanian diaspora in the rest of Europe. Since 1999, RTSH has been a member of the European Broadcasting Union. Edhe pse qyteti i Tiranës ka një histori modeste në krahasim me shumë kryeqendra europiane, Tirana është shembulli tipik i një strukture mikse midis detit, malit dhe një trashëgimie kulturore ilire, romake, bizantine si dhe një atmosferë orientale mes elementëve ballkanikë dhe modeleve urbane të zhvilluara, midis disiplinës  dhe autoritarizmit …

Top Channel kundër Jonida Shehut, televizioni kërkon dëmshpërblim për prishje imazhi. Oct 23, 2017 spikerja e edicioneve qendrore të Top Channel prej disa vitesh, do të jetë moderatorja e re e programit të pasdites. Nd.3, H.14, Ap.3, Njesia bashkiake nr.9, Kodi postar 1016, Tirane. Fax: 00355 42 403 206 Tel: 00355 42 403 207/08. Televizioni kombëtar, Top Channel, i njohur për dimensionin dhe ambiciet e tij të mëdha për qenë zëri i shqiptarëve në rajon dhe në botë, së fundmi po e tkurr gjithnjë e më shumë praninë e tij përtej Shqipërisë. Pas largimit të gazetares së njohur të akredituar në Bruksel, Arta Tozaj, Topi ka reduktuar ndjeshëm stafet e. Televizioni Top Channel i është përgjigjur akuzave të Partisë Demokratike për censurë në edicionet e djeshme informative, duke mos transmetuar asnjë lajm nga selia blu. Por Top Channel justifikohet duke thënë se ditën e djeshme PD nuk ka patur asnjë aktivitet të rëndësishëm, madje njofton se ekrani i televizionit kombëtar do. Edhe pse qyteti i Tiranës ka një histori modeste në krahasim me shumë kryeqendra europiane, Tirana është shembulli tipik i një strukture mikse midis detit, malit dhe një trashëgimie kulturore ilire, romake, bizantine si dhe një atmosferë orientale mes elementëve ballkanikë dhe modeleve urbane të zhvilluara, midis disiplinës dhe autoritarizmit Top Channel. TV channel. Report TV. TV channel. Edi Rama. Public figure. VIZION PLUS. TV channel. A2. Media/news company. Pages liked by this Page. Panorama Plus. REVISTA PSIKOLOGJIA. FBFlashKronikeKryesoreTë fundit Dalin para Gjykatës kreu i VV në Tiranë dhe 6 të arrestuarit e tjerë, aktivistët protestojnë: Do jemi këtu deri në.

Qyteti im “Durrësi i fillim shekullit të XX-të”

Top channel. VIP. Alesia Bami largohet nga Tv Klan: Më shkarkuan nga Stop me një mesazh LajmiFundit.al Feb 1, 2019. Valë shkarkimesh në Top Channel, tkurret sërish stafi i këtij televizioni LF May 11, 2016. Televizioni kombëtar, Top Channel, i njohur për dimensionin dh Ndiqni televizionet shqiptare në kohë reale (live) nga kompjuteri juaj! Aktualisht mund të ndiqni drejtëpërdrejtë televizionet Oranews, Radio Televizioni i Kosoves (RTK), News 24, Vizion Plus, dhe Arta ndërsa së shpejti do të keni mundësinë të ndiqni edhe televizionet Top Channel, Klan, Kohavizion, Albanian Screen, Alsat-M, ABC News, dhe të tjerë In 1998, journalists of RTV Pristina were obliged to flee Pristina as the situation in Kosovo was escalating. They took temporal refuge in RTSH by anchoring specific news bulletins on their region's situation.

Qyteti im “Artizanati në Shkodër”

In 1997, in Albania, educational institutions were temporarily shut down due to the civil unrest. As a result, RTSH broadcast instructional programs for the barricaded youth, that made for a substitute to regular instruction. RTSH is known also for the vast number of shows for children and adolescents produced each year. Top Channel is a national commercial television station based in Tirana, Albania, founded by businessman Dritan Hoxha in 2001. A part of Top Media Group, in January 2008 Top Channel was awarded national frequency coverage by making it the third such channel in Albania Tirana (në të folmen tiranase: Tirona) është kryeqendra e qarkut dhe rrethit me të njëtin emër dhe kryeqyteti i Republikës së Shqipërisë.Tirana ndodhet në qendër të Shqipërisë, rreth 35 km në lindje të Durrësit dhe rreth 40 km në veri-perëndim të Elbasanit, në një luginë të rrethuar nga Mali i Dajtit në lindje, kodrat e Kërrabës dhe Saukut në jug, kodrat e. Televizioni Koha - Tetovë www.tvkoha.tv. U njohën në Facebook, takohen në studio për herë të parë - Dua të të bëj të lumtur, 15 Shkurt 2020 - Duration: 30:21. Top Channel Albania.

Nga Top Channel njoftohet se marrëdhëniet kontraktuale me znj.Jonida Shehu janë ndërprerë në mënyrë përfundimtare më 23.10.2017. Sjellja aspak profesionale e Jonida Shehut dhe braktisja e emisionit në mënyrë të papritur janë arsyet e largimit të gazetares nga Top Channel Top Channel goditet sërish! Televizioni reagon pas letrës me kritika për Dua të të bëj të lumtur Në emisionin Dua të të bëj të lumtur nën moderimin e Arbana Osmanit, mbrëmjen e kaluar pjesë e programit u bë Sano, e moshuara që prej 10 vitesh kishte humbur kontaktet me të bijën Televizioni kombëtar Top Channel i nisi transmetimet në Dhjetor 2001 nën drejtimin e Dritan Hoxhës, i cili ishte në atë kohë administrator dhe ortak i vetëm i kompanisë Top Channel sh.p.k. Që në zanafillë, televizioni mblodhi rreth vetes një staf të talentuar gazetarësh, që bashkë me teknologjinë e avancuar arritën ta kthenin atë brenda një kohe të shkurtër në. Historia. Top Channel u themelua nga Presidenti i ndjerë i Top Media, Dritan Hoxha në 30 korrik 2001, duke pasur që në fillim të tij, një objektiv të qartë, për të qenë televizioni i të gjithë shqiptarëve përmes trekëndëshit: informim, argëtim, edukim. Një synim që Top Channel është përpjekur ta realizojë ditë pas dite, me profesionalizëm dhe cilësi, çka ka bërë.

In December 1965, a new building of Radio Tirana was inaugurated. During the upcoming years, a combined total of 18 medium and short wave transmitters were installed, part of which carried Radio Tirana's external service programmes for many years. Aluflor eshte nje kompani me aktivitet ne fushen e ndertimit me ekspertize te larte ne konceptimin, projektimin, perpunimin dhe ndertimin e fasadave

Televizioni Top Channel në shitje

Përgjigje djalit të terroristit Remzi Hoxha, Ardian Hoxhës: Ja faktet që ti gënjen si udbash e bir udbashi. Në emisionin Top Show, në Top Channel, të datës 20 tetor 2015, ku qenë të ftuar familjarë të terroristit Remzi Hoxhës dhe disa njerëz të paguar nga familja për të treguar gënjeshtra komike për të, unë isha pjesëmarrës me një intervistë që u shfaq gjatë. Ku po shkon Top Channel? Arbana drejt largimit nga televizioni? Pasditen e sotme portalet në Shqipëri kanë shkruar për largimin e beftë të Arban Osmanit nga Top Channel. Portali 'Newsbomb', i njohur për burimet pranë Top Medias shkruante që shkak është bërë një përplasje me Drejtorin e TCH, Ben Blushi Additionally, TVSH was observed simulcasting Fox News Channel at the night-time slot (apprx. 0000CET-0700CET) during the 2003 military campaign on Iraq. View Daniel Shehi's profile on LinkedIn, the world's largest professional community. Daniel has 7 jobs listed on their profile. See the complete profile on LinkedIn and discover Daniel's connections and jobs at similar companies Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) (English: Albanian Radio and Television) is the public broadcaster of Albania, founded in 1938 in Tirana.. RTSH runs three television stations called Televizioni Shqiptar (TVSH), four digital television stations as RTSH, and three radio stations using the name Radio Tirana.In addition, four regional radio and TV stations serve in Gjirokastër, Korçë, Kukës.

RTSH-Radio Televizioni Shqipta

 1. Flor Binaj tashmë edhe moderator! Televizioni ku do t'a shohim nuk është Top Channel por 13th June 2018; Gossip / Lifestyle / Showbiz; k.autor; Leave a comment; Flor Binaj, ose siç rëndom e quajmë polici i Portokallisë duket se këtë verë ka vendosur të eksperimentojë dhe ta çojë karrierën e tij në një tjetër.
 2. Top Channel mund të cilësohet si televizioni i cili ka paguar më shumë për pagat e stafit, ku kostoja e pagesës është mbi të ardhurat. Përkatësisht TCH në 2014 p aga mesatare e punonjësvenga të ardhurat, në 2014-n ishte 100 mijë lekë (rreth 730 euro), me një numër total të punësuarish afër 600
 3. Meqë në 2 vitet e fundit çnagjeti.al ka shkruar të paktën 200 shpifje për Top Channel, meqë në 2 muajt e fundit ka shpifur të paktën 2 herë çdo ditë për Top Channel dhe meqë në dy ditët e fundit të krizës së Coronavirusit sërish është marrë me Top Channel, vendosëm të shkruajmë dy rradhë për portalin çnagjeti.al.
 4. Of all the existing national analog television stations, the public broadcaster Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) has the greatest reach: its signal covers 80.5% of the territory, followed by Top Channel with 79% and TV Klan with 78%. However, there are also digital multiplexes but they are unaccounted for in the territorial reach figures
 5. Tv Klan rezulton si televizioni më fitimprurës në vend. Në 2018-n realizoi fitime para taksave prej rreth 1.5 milionë eurosh (në rënie të lehtë në raport me vitin e mëparshëm).Top Channel ka arritur të katërfishojë fitimet në 2018-n, por në nivelin e rreth 180 mijë eurove mbeten shumë më të ulëta se të Klan
Arben Mevlani padit televizionin Top Channel - Lajmet shqip

Prostitutat e luksit në Tiranë - Top Channel Albania

 1. Në fshatin Kolkondas të Fierit, ndodhet Manastiri me emrin e Shën Kozmait, një ansambël monumental në buzë të Semanit gati 10 kilometra nga Fieri, që lidhet me sundimtarin e jugut të Shqipërisë, Ali Pashë Tepelena. Ndërtimi i Manastirit është bërë me porosinë dhe ndihmën e këtij sundimtari shqiptar në dhjetëvjeçarin …
 2. g) and RTSH Kuvend, a channel dedicated to Kuvendi, the Albanian Parliament and RTSH 24
 3. g still remained Marxist-Leninist in nature.

Radio Televizioni Shqiptar - Wikipedi

TOP Channel Media Ownership Monito

Fiks Fare is a criticizing and problem-raising show in Top Channel TV, one of the largest TV stations in Albanian TV broadcasting, co-hosted by Saimir Kodra and Gent Pjetri known as The doctor (Albanian: Doktori) SCAN TV (Tiranë) Albania / Tirana / Tiranë World / Albania / Tirana / Tirana Bota / Shqipëria / / Rrethi i Tiranës Ky veprim ka penalizuar Kelvin i cili sipas indeksonline.net do të largohet jo vetëm nga Pop Culture, por do të largohet përfundimisht nga televizioni Top Channel. Ende nuk dihet nëse Kelvi do e përfundojë sezonin e Pop Culture, ndërkohë Indeksonline ka raportuar gjithashtu se moderatorin do e shohim në.

&quot;Turp për Top Channel&quot;, Arbana Osmani sqaron largimin nga

Benzina ishte klipi më i fundit i Luana Vjollcës, e cila këto vitet e fundit ka plotësuar figurën e saj si showgirl, duke i hyrë edhe tregut të muzikës me publikimin shpesh të këngëve të reja. E dashura tashmë e deklaruar e menaxherit të artistëve nga Kosova, Krenar Çoçaj, pas shumë vitesh karrierë si prezantuese [ RTSH 1 is the flagship generalist channel. RTSH 2 is dedicated niche communities, including cultural and ethnic minorities, broadcasting news editions in Greek, Montenegrin and Aromanian. RTSH 3 is dedicated to Albanians living abroad. RTSH also has dedicated channels, for news (RTSH-24), sports, music, children, etc. In addition, four regional radio and TV stations serve local areas in Gjirokastër, Korçë, Kukës, and Shkodër. Web TV Shqiptar, Shqiperia.TV, Televizioni Shqiptar ne Internet. Program me muzike shqiptare te te gjitha krahinave dhe trevave shqiptare. Filma artistik shqiptar dhe tv shqiptare live, Top Channel, TV Klan, TVSH, RTK, TV Klan, VizionPlus, Alsat SuperSonic, etj Top Channel är en kommersiell TV-kanal baserad i Tirana i Albanien.Kanalen grundades år 2001 av mediemogulen Dritan Hoxha och är en del av Top Media Group. År 2009 blev kanalen den första i Albanien att bli tillgänglig att ses i 16:9 widescreen HD-TV för utvalda program. Sedan september år 2003 har kanalen varit tillgänglig att se över hela Europa genom satelliten DigitAlb och i. Të njëjtat burime citojnë dhe biznesmenin i cili po i vjen vërdallë këtij televizioni për ta blerë. Emri që lakohet është Shefqet Kastrati i firmës me të njëjtin mbiemër. Ditët në vijim dhe informacionet e reja do i japin dritë lajmit nëse shitet apo jo kanali televiziv Top Channel. Televizioni Top Channel në shitje

Top Channel - Home Faceboo

Despite the country's tiny size and isolationist policies, Radio Tirana was a fairly major international broadcaster during the Cold War. Its programmes had a reputation for being little more than dull propaganda. E veja e ish-spiunit të vrarë rus: Ja metodat e helmimit të Kremlinit! Marina Litvinenko, e veja e ish-spiunit rus të helmuar në Londër, Aleksandër Litvinenko E veja e një ish agjenti të KGB-së, që u helmua me lëndë radioaktive në vitin 2006, thotë se përgjigja e menjëhershme mjekësore dhe diplomatike e Britanisë ndaj sulmit me agjent nervor ndaj ish s

Qyteti im “Kisha e Libofshës dhe Manastiri i Ardenicës”

Moderatoret shqiptare ikin nga Top Channel, ky është televizioni që u bëri ofertën e majme Dy moderatoret e emisionit satirik 'Thumb' kanë vendosur të lënë median ku punojnë. Fatma Haxhialliu dhe Aulona Musta, të njohura ndryshe si 'Fatma dhe Aulona' kanë vendosur të largohen nga Top Channel ku realizojnë emisionin e. RTSH 1 - Radio Televizioni Shqiptar is a tv station from Albania. You can Watch RTSH 1 - Radio Televizioni Shqiptar live online and all the tvs from RTSH 1 - Radio Televizioni Shqiptar through livetvcentral.co

Video: TV Stations from Albania - Live TV Centra

Adrian Çene Art Gallery, Erion Isai, Çmendina, Romir Zalla, FESTA IME - 0693333377, Universiteti i Arteve, Tirane, Agon Channel, Europa Nostra, World Health Organization (WHO), Lulzim Basha, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit - zyrtare, Teatri Komedise Roland Trebicka, Adi Krasta, Bundesliga Official, Art Critic, Stefan Çapaliku, Mentor Kikia. Tv Shqip Live,Top Channel Live, Tv Klan Live,Klan Plus LiveCufo Tv Live,Super Sport 2 Live Albania,Super Sport 1 Live Albania,Super Sport 3 Live Albania

Channel One Deutsche Welle Ora News Radio Nacional RTSH Scan Super Sport Top Albania Radio Top Channel TV Klan UTV News Vizion Plus VOA: BC BC BC BC BC BC BC BC BC BC BC BC BC BC GI GI GI GI GI GI BU SP GI GI GI GI GI GI SQI SQI SQI SQI SQI SQI SQI SQI SQI SQI SQI SQI SQI SQI TV TV Radio Radio TV Radio Radio TV TV TV Radio TV TV TV TV Radio T Një dridhje toke është dëgjuar para pak minutash në Kosovë, e që si duket vije nga Shqipëria. Kjo konfirmohet nga kjo video e jashtëzakonshme e studios së Top Channel. Siç raportohet atje, lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë rreth orës 11:00 të paradites së të mërkurës, shkruan gazetametro.net. Sipas ekspertëve, epiqendra e tërmetit ishte 31 In 2011, RTSH launched live streaming of the 50th edition of Festivali i Kenges, by possibly marking the first time that RTSH launched an online streaming video service in its history. In the last years, RTSH has upgraded TV studios and broadcasting equipment, launched a number of digital TV channels, added live online TV and radio streams, and has uploaded TV programs on YouTube. fax.al ben organizimin, grupimin dhe rangimin e permbajtjeve nga ueb faqet shqiptare Top Channel vjedh velinat e Fiks Fare nga Televizioni Klan. Nga. Rezalt Justin Kasaj - Sep 7, 2017. Facebook. Twitter. Pinterest. WhatsApp. Linkedin. Email. Viber. Ashtu si emisioni Stop në TV Klan, edhe formati investigativ simotër i tij në rivalin Top Channel solli këtë sezon të ri televiziv dy velina të reja si shoqëruese.

LAJME - RTSH-Radio Televizioni Shqipta

Radio Tirana is widely seen as a symbol representing Albanian culture in the world. Through its educational, cultural, and informative programs broadcast nationally and internationally, Radio Tirana has played a major role in the transmission of Albanian people's cultural values. The station served as the first academy of Albanian literal language as in its archive can be found interesting historical artifacts such as a speech made by Fan Stilian Noli or the voice of Albanian arts' ambassador, Alexander Moissi. Furthermore, it served as a venue on which emerging Albanian artists first showcased their talents later becoming icons. The voices of Tefta Tashko-Koço, Marije Kraja, Kristaq Koço, Viktori Xhaçka and many others were first heard in the station's studios. In addition, Albanian personalities such as renowned actor Reshat Arbana, singer Vaçe Zela and Dr. Sulçebeg hosted the most popular programs. On September 2018, Eni Vasili moved to Top Channel, rebranding her show as Open, which airs on Mondays and Thursdays at 21:00 and has quickly gained audience's attention becoming one of the most watched political talk shows. Vasili is also author of two books, 'Unë kam vrarë' and 'Zëra nga errësira' Video/ Olti Curri tallet keq me Top Channel, shihni si i duket sezoni i ri i këtij televizioni Olti Curri është i njohur për kritikat e shumta ndaj personazheve publikë, por edhe fenomeneve të ndryshme sociale Learn about working at Radio Televizioni SCAN. Join LinkedIn today for free. See who you know at Radio Televizioni SCAN, leverage your professional network, and get hired Vitin e kaluar, gjatë merkatos së televizioneve, gazetari i njohur Sokol Balla ndryshoi televizion. Prej vitesh në Top Channel, ai kaloi në Vizion Plus, lëvizje e cila u pasua gjithashtu me një tjetër largim. Pas Vizion Plus me Real Story, Balla iu rikthye pasionit të vjetër, radios, duke moderuar një emision të ri radiofonik në [

Tiranë: protestë nga Top Channel kundër gjobës së qeverisë 27 shkurt, 2010 Ndajeni . Print. Në Tiranë, disa qindra gazetarë, qytetarë por dhe politikanë u bashkuan sot në një protestë të organizuar nga televizioni Top Chanel, një prej mediave më të rëndësishme në vend. Protesta u organizua përpara selisë së qeverisë. Televizioni i parë i qytetit të Shkodrës. Në këtë hapësirë do gjeni lajme të fundit mbi aktualitetin, sporti, kulturë, politika, arsimi, politika, ekonomia etj. Contact us: info@tv1-channel.t

Ndikimi rus në Shqipëri, dyshime për një skenar të

Në rrjedhën e trazuar të kohës, shumica e objekteve arkitektonike të zones së Prezës janë shkatërruar ose janë zhdukur plotësisht. Ka mbetur deri në ditët tona pothuajse vetëm Kalaja, e cila ngrihet në pjesën më të lartë të vargut kodrinor të Prezës. Ajo nderet 277 metra mbi nivelin e detit. … Tani në Top Channel po ndiqni Top Show Magazinë: Muzikë, argëtim, gossip Të ftuar : 1. Erion Veliaj, Kryetar i Bashkisë Tiranë 2. Juliana Dhame, Bashkia Tiranë 3. Albana Osmani, moderatore 4. Julka Gramo, këngëtare 5. NRG Band 6. Kejsi Verçani, këngëtare Top Awards 7. Rashel Kolaneci, kampione kickbox 8 Top Channel - tirana, 10001 Tirana, Albania - Rated 5 based on 5 Reviews Top Channel eshte televizioni qe dua dhe ndjek me teper se cdo televizion..

Plas skandali i doktoraturave në Shqipëri, paraqitet emri

TVSH = Televizioni Shqiptar. Albanian Public Television. TVSH = Televizioni Shqiptar. World / Albania / Tirana / Tirana World / Albania / Tiranë / Tiranës Top Channel TV 5.8 km; Radio Television of Montenegro 134 km; Macedonian Radio Television (MRTV). Arbana drejt largimit nga televizioni? By Prive KlanKosova on Mar 05, 2019 . Pasditen e sotme portalet në Shqipëri kanë shkruar për largimin e beftë të Arban Osmanit nga Top Channel. View this post on Instagram. Earlier today. A post shared by Arbana Osmani (@arbanao) on Feb 28, 2019 at 12:12pm PST

Emri që lakohet është Shefqet Kastrati i firmës me të njëjtin mbiemër. Ditët në vijim dhe informacionet e reja do i japin dritë lajmit nëse shitet apo jo kanali televiziv Top Channel. Në tregun e televizioneve pa pagesë, Top Channel pësoi një rënie prej gati 15%, por vijon të mbetet televizioni më i madh pa pagesë në vend me gati 35% të tregut. Top Channel pati të ardhura totale të deklaruara prej afro 1.4 miliardë lekësh dhe e përballoi rënien duke shkurtuar shpenzimet dhe ruajti një bilanc pozitiv në një.

Nëse nuk do të ishin peshkopët e saj, për “Shkodrën e moteve” do të dinim shumë pak ose më saktë ato që kronikani i parë shqiptar Barleti dhe pak mbetjet arkeologjike i shpëtuan rrebesheve të pamëshira të historisë. Në fakt, zgafellat e kohërave kanë fshehur shumë histori dhe vetë zulmën … Ambasada Gjermane Tiranë, Tirana. 42,824 likes · 1,742 talking about this · 1,077 were here. Mirёseerdhёt nё faqen zyrtare në Faceebook të Ambasadës Gjermane nё Shqipёri Albania Media Directory. This Albania Media Directory is maintained by EIN Presswire, a press release distribution service, and is a listing of TV stations, radio stations, newspapers and blogs in Albania. Reach them all with your press releases. Last update: 04/14/202

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile italiane, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 161 viktima … Televizioni 'A2' po përgatitet të hyjë fuqishëm në tregun mediatik shqiptar. Partner ekskluziv në Shqipëri për gjigantin amerikan 'CNN', pjesë e 'A2' mësohet se janë bërë një numër i madh gazetarësh me eksperiencë në vendin tonë. Politiko.al raporton se janë të paktën pesë gazetarë që kanë braktisur së fundmi 'Top Channel' për t'u bashkuar me [ Watch Albanian TV live from your computer or mobile device with over 20 channels to choose from including RTK (Radio Televizioni i Kosoves), TV Klan, Arta (KTV), Rrrokum, News24, Super Sonic(music channel), FAN T RTSH runs two digital television stations RTSH 1 and RTSH 2 (formerly known as TVSH and TVSH 2, standing for Televizioni Shqiptar), Moderatori i Top Channel njofton papritur largimin nga televizioni. Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook Publikuar në : 11:39 - 15/03/19.

Antena Tv - Home Faceboo

The beginnings of RTSH date to the creation of Radio Tirana on 28 November 1938. The first Albanian radio station was launched by King Zog I and Queen Geraldine Apponyi in a ceremony at the former building of the Municipality of Tirana. A year earlier, a shortwave transmitter with a power of 3 kW at 40 meters was put in operation in Laprake (Tirana) and intended mainly for communication, but was also used to broadcast 3 hours of programmes per day. The first broadcast consisted of choral singing, where Jorgji Truja and Marije Kraja sang an introductory piece, followed by the unique timbre of Kaliopi Nushi's voice who pronounced the following phrase: "Mirëdita, kjo është Radio Tirana" (English: Good day, this is Radio Tirana). This officially marked the first broadcast of Radio Tirana. In 1987, 66 hours of programmes were broadcast in 20 foreign languages every day.[4] Top Channel TV eshte nje subjekt privat biznesi, i cili mbulon me sinjalin e tij te gjithe territorin e Shqiperise. Top Channel u themelua nga Presidenti i nd jerë i kompanisë Top Media, zoti Dritan Hoxha në 30 korrik 2001, duke patur që në fillim të tij, një objektiv të qartë, për të qenë televizioni i të gjithë shqiptarëve përmes trekëndëshit: informim, argëtim, edukim

Ambasada Britanike në Tiranë ka shprehur shqetësimin e saj për mungesën e dialogut dhe episodet e dhunës qe u vunë re gjatë operacionit për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar të dielën në mëngjes në përplasjen mes protestuesve dhe policisë. Thellësisht të shqetësuar nga mundësitë e humbura për dialog mbi. Televizioni Top Channel ka reaguar lidhur me lajmet që qarkulluan në media për largimin e Sokol Ballës nga posti i drejtorit të Informacionit në këtë televizion. Në lajmet e fundit të TCH saktësohet se Balla largohet vetëm nga detyra e drejtorit të Informacionit, por do të vijojë të drejtojë programin Top Story In 2003, an attractive TV news room studio was created, and the TV (TVSH) signal on VHF band in Tirana was strengthened. TVSH became available also on UHF and experimental broadcasts of the second TV channel TVSH 2 were initiated. Later, screen graphics experienced an extreme makeover. The FM channel in the capital at 99,5 MHz was put on Stereo, and the second radio program was expanded to 24 hours a day. Nuk ka hatërmbetje. Top Channel ka qenë arsyeja që lashë qytetin tim për të jetuar në Tiranë. Kam mirënjohje të madhe për atë televizion, Portokallinë dhe Altin Bashën. Shihemi dhe në rrugë dhe nuk përshëndetemi. Megjithatë kjo nuk ndryshon mirënjohjen time për të.- është shprehur Erioni

One of the post-communist programs leaving a lasting impression was that of talented show-man Adi Krasta, entitled Rreth Fatit për 12-Javë. The show was embedded in a national lottery, something unseen before in Albania and ran on primetime state TV for about 5 hours non-stop in addition to offering tunes of famous American song ballads such as (I've Had) The Time Of My Life by Bill Medley and Jennifer Warnes, and hit song Auberge by British Blues icon Chris Rea. In addition, American actor of Albanian descent James Belushi offered his salutations to the Albanian people from the United States in the program through an exclusive interview. Other impressive programs included 12 vallzime pa nje te shtune, Miss Albania, and musical productions from Leonard Bombaj. Vetëm 14 orë më parë në kanalin YouTube u publikua historia e të moshuarës, por pas letrës publike të mbesës së zonjës që kritikonte Arbanën, Top Channel mori masa. Videoja në fjalë është fshirë dhe nuk gjendet më në YouTube

IMA - InfoMedia Albania | Revistë Informative mbi median

Një nga emrat që do të ngjitet në skenën e Festivalit të Këngës është edhe Kastro Zizo, i cili njihet tashmë për karizmën dhe natyrën filoozofike të të shprehurit. Në herën e tij të parë në festival Kastro ka vendosur të hapë zemrën me të gjithë ne pasi kënga është …It runs 2 DVB-T2 multiplexers, one national with the RTSH channels and the second one for local channels. There are 12 TV channels in the first multiplexer and 5 radio channels. RTSH also runs a Satellite Multiplexer with 6 channels,

FOTO/ Dhimitër Gjoka me gruan në hotelin luksoz pas

Burime informacioni që i vijnë Lajm-Shqip nga brenda televizionit Top Channel thonë se televizioni është në tratativa shitje. Dhe pse nuk është asgjë zyrtare zërat që vijnë nga brenda televizionit i japin dozë të vërtetë lajmit të fundit. Në kërkesën që Top Channel ka dërguar në gjykatë, me qëllim bllokimin e veprimeve përmbarimore, shkruhet se këta tre drejtues kanë firmosur fatura tatimore jashtë kompetencave të tyre dhe për këtë arsye Top-Channel refuzon të njohë detyrimet ndaj kompanisë furnitore Coordinates: 41°19′16.000″N 19°49′25.000″E / 41.32111111°N 19.82361111°E / 41.32111111; 19.82361111

Tiranë (tērä`nə) or Tirana (tērä`nä), city (1989 pop. 238,057), capital of Albania Albania, Albanian Shqipëria or Shqipnija, officially Republic of Albania, republic (201 the land is positioned in the kashari area, by the side of the road, near top channel. property information: • 400 m2 land and 380m are optional .documentation: with mortgage. FlorjanBinaj është shprehur i zhgënjyer për programin më të ri që ka nisur nga dje, 3 prill në televizionin ku aktori punon, Top Channel. Aktori i Portokallisë shprehet në një postim të fundit, se televizioni duhet të edukojë njerëzit dhe të promovojë vlerat, veçanërisht te të rinjtë, por me sa duket, këtë nuk e pa [ Albania TV Channels List and Online Live Stream | Watch Albania LIVE Television Online Free List of Albania television (TV) channels with worldwide distribution via satellite or cable and internet television provides real-time coverage of the ongoing events, news, movies, sports, music and more in Albanian and the world In 1959, Radio Tirana's director by that time, Petro Kita, founded the first Experimental Television Center to provide the basis for the latter Albanian television, TVSH. The first test programme was held on 29 April 1960, at 6:00 pm and was introduced by the journalist Stoli Beli. The official launch was set for 1 May 1960. Children movies and then adults’ programmes were broadcast, three times a week for about one hour.[5] Television programs were regularly launched by 1971.[6] Color broadcasts started in 1981, and became regular by 1982. In 2002 TVSH ranked second with an audience share of 17.1%. The second channel, TVSH 2, began experimental broadcasts in 2003. In 2012, several digital only channels were launched under the RTSH logo.

Moderatorja Nevina Shtylla ka folur për herë të parë rreth largimit të papritur nga televizioni Klan. Pas një viti moderim të emisionit Jo vetëm modë, Shtylla do të jetë pjesë e moderimit të Proçesi Sportiv në Top Channel. Deri më tani ajo nuk kishte folur rreth këtij largimi, por nga një pyetje në Instastory, ajo [ 15 vite në Top Channel, moderatorja e njohur pas pakënaqësive largohet nga televizioni (ARSYEJA) Shkruar nga SOT.COM.AL 9 Korrik 2019 Moderatorja ikonë e Top Medias, Albana Osmani ka vendosur të largohet nga televizioni View Mario Deda's profile on LinkedIn, the world's largest professional community. Mario has 13 jobs listed on their profile. See the complete profile on LinkedIn and discover Mario's connections and jobs at similar companies Tiranë, blic i policisë, sekuestrohet tritol dhe municione. Vjedh materialet e trenave, në hetim magazinierja e hekurudhës. EKONOMI. Energjia për bizneset, pas 30 qershorit në treg të lirë Top Channel 2001 - 2016 Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.. TIRANË- Moderatorja ikonë e Top Medias, Albana Osmani ka vendosur të largohet nga televizioni. Burime për Prive bëjnë me dije se kjo gjë ka ardhur si shkak i pakënaqësive të krijuara në punë. Po, Albana është detyruar të largohet pas pakënaqësive të shumta. Përkundër faktit se është një prej ikonave të TOP-it, që prej verës [

Top Channel sulmon sërish Ramën: Kullat në Tiranë i ka dhënë pa transparencë! 9 Dhjetor, 2017 21:37 Televizioni kombëtar Top Channel, ka transmetuar një kronikë sot duke sulmuar kryeministrin Rama për dhënien e lejeve për kullat pa asnjë transparencë RTSH Radio Televizioni Shqiptar, Tirana. 43.087 Me gusta · 6.112 personas están hablando de esto · 6.465 personas estuvieron aquí. RTSH Radio Televizioni.. Jonida Shehu është një tjetër moderatore e Top Channel që i bashkohet largimit të disa prej figurave më të njohura të këtij televizioni. Gazetarja është shprehur se ky është një vendim i pakthyeshëm dhe se ndihej e papërshtatshme në atë çka bënte. U ndjeva e papërshtatshme për të vazhduar pu

TVSH is known for producing high quality documentaries on Albanian national heritage topics such as important personalities, surveys of Albanian historic regions and geographic landscapes. The Theater on the Screen segment features theater performances of past years both in the drama and comedy genres. Pas denoncimit të një nate më parë në emisionin investigativ Fiks Fare, të një grupi të gjerë trafikantësh që dërgonin klandestinë drejt Mbretërisë së Bashkuar, ka reaguar Ambasada britanike në Tiranë. Ne, prej shumë kohësh, jemi në dijeni të ekzistencës së bandave kriminale që ofrojnë shërbime për të lehtësuar hyrjen e paligjshme në Britaninë e [ Televizione. Radio Televizioni Shqiptar Tel: 247 512/227 512 Internet: http://rtsh.sil.at/ Televizioni: Klan Rr. Dervish Hima, nr.1 Tel: 251 923/24/25/26/27 Fax. In 1985, it broadcast only 2.5 hours per day. It opened at 20:00 and closed at 22:30. Later, in 1986, it broadcast each day for 4 hours, from 17:00 to 18:30 and 20:00 to 22:30. Most of the programming during the communist era consisted of propaganda and news programs.

 • Fire tv stick mit der neuen alexa sprachfernbedienung.
 • Terrassenplatten 100x100 gewicht.
 • The idle mermaid besetzung.
 • Uni mainz prüfungsangst.
 • Bußgeldstelle wolfenbüttel.
 • Facebook specs video.
 • Lindt & sprüngli.
 • Duo schaltung schaltbild.
 • Platons idealstaat zusammenfassung.
 • Rwth master maschinenbau praktikum.
 • Schauinsland flüge.
 • Oper frankfurt programm 2019.
 • Restart your life erfahrungen.
 • Häuser in südlohn.
 • Allzeit bereit militär.
 • Suede.
 • Aufstellpool oval.
 • Fans on stage.
 • Schnelles internet nürnberg.
 • Kate williams university of reading.
 • Max weber theorie soziale ungleichheit.
 • Familienapartment münchen.
 • Trauma kino kiel.
 • Marktsteft handball.
 • Was heißt study auf deutsch.
 • Priesterausbildung ablauf.
 • Nasse bruchsteinmauer verputzen.
 • Jahrbücher kreuzworträtsel.
 • Bric countries.
 • Bildungsminister österreich neue regierung.
 • Ben zucker und alina.
 • Get indesign for free mac.
 • Bass cover.
 • Driver booster http rapidtory com 6trq.
 • Kind zieht an meine haare zum einschlafen.
 • Plötzliche wesensveränderung im alter.
 • Artikel schule.
 • Whey bestellen.
 • Busreise hawaii.
 • Islamic state news.
 • Iwhite instant teeth whitening.